годинник

понеділок, 12 грудня 2022 р.




Всесвітній день домашніх тварин відзначається щорічно 30 листопада.

    Це свято присвячено відданим і люблячим «братам нашим меншим», які потребують теплоти та турботи. Офіційно воно було затверджено у 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прихильників захисту тварин. Головна мета свята — розвинути в людях почуття відповідальності за живих істот й вкотре нагадати суспільству про те, що «воно несе відповідальність за тих, кого приручило».

Адже, на жаль, багато людей, заводячи домашніх тварин, будь то собака, кішка, екзотичні види птахів або риб, не усвідомлюють що тварина в будинку або квартирі — це, перш за все, величезна відповідальність. Недостатньо просто вчасно годувати або вигулювати свого улюбленця, він вимагає постійного догляду, уваги та виховання. Необхідно також турбуватись про улюбленців, вчасно відвідувати ветеринара, робити необхідні щеплення. Не можна забувати і про оточуючих вас людей, намагатися зробити все можливе, щоб його утримання, вигул та перевезення не завдавало незручності іншим.

Цікаві факти про домашніх улюбленців

 

За допомогою нявкання кішки спілкуються тільки з людьми, у спілкуванні між собою вони використовують інші звуки.

Кінчик носа кішки має свій неповторний малюнок, так само як відбитки пальців у людини.

Нормальна температура тіла кішки — 38 градусів.

Порівняно з собаками пам’ять у кішок є кращою.

Кішки неймовірно охайні. Вони приділяють вилизуванню шерсткі чверть свого часу! Але вони доглядають за собою не тільки заради чистоти та акуратності. Кішка злизує з шерсті речовину, що містить вітамін D, який необхідний задля її здоров’я та життєдіяльності.

За кількістю улюблених домашніх тварин кішки б’ють всі рекорди.



Собаки здатні розрізняти кольори. Їх світ не є чорно-білим. Однак їх палітра не така широка, як у людини.

Шум грози часто викликає біль у вухах собаки. Якщо ви бачите, що ваш вихованець злякався грози, насправді це може бути реакція на біль у вухах.

Собаки здатні запам’ятати понад 250 слів та жестів, а також рахувати до 5.

У світі налічується понад 700 пород собак.

У собак дуже розвинений нюх, вони постійно обнюхують повітря, землю й прилеглі об’єкти для того, щоб зорієнтуватися у просторі. Нюховий центр головного мозку розташовується на лобі собаки відразу над очима.

Хом’яки бувають дуже різними — довжина їх тіла варіюється від 5 до 34 сантиметрів. Однак будь-якого представника цього виду легко впізнати по добре розвиненим защічним мішкам. Цим вони нагадують бурундуків.


Існує понад 20 порід хом’яків.

У хом’яків поганий зір, вони не розрізняють кольори, зате володіють прекрасним нюхом і слухом.

Хом’яки досить кмітливі — вони запам’ятовують своє прізвисько, пам’ятають родичів і можуть навчитися декільком трюкам.

Хом’яки здатні переносити в своїх защічних мішках запас корму, вага якого становить 20% від маси їх тіла.

Існує понад 150 різноманітних забарвлень шерсті кроликів, але при цьому нараховується лише 5 кольорів їх очей: коричневий, сіро-блакитний, блакитний, рожевий та мармуровий.

З першого погляду може здатися, що у кроликів лише декілька великих передніх зубів, але насправді їх аж 28.

У кроликів відмінна здатність до запам’ятовування певних речей. Наприклад, вони легко запам’ятовують власне прізвисько, їх легко привчити до лотка. Причому останнє зробити набагато легше, ніж у випадку з кішками.

Незважаючи на мініатюрність пухнастих створінь, їх шлунок відрізняється значним обсягом. Кролик здатний їсти до 25 разів на добу






 

Немає коментарів:

Дописати коментар