годинник

вівторок, 25 квітня 2023 р.

ПАТРОН - ПРЕДУПРИЖДАЄ.



Всі ми мріяли, щоб жодна дитина в світі не знала, що таке війна. Але нині діти дізнаються про всі жахи війни не зі сторінок підручників історії, а з життя. Сирени, гул літаків, розтяжки на дитячих майданчиках, бомбосховища — все це, на жаль, стало буденними речами для більшості із нас.

Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Зазвичай відчуття безпеки та захищеності діти шукають у своїх батьків. Дорослі розуміють про правила безпеки, але діти – особлива аудиторія, їм необхідні роз’яснення у доступній формі. Та як пояснити дітям про небезпеку? Як попередити їх і захистити?

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».
 
Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.


ЗАБОРОНЕНО!!!

❌наближатися до вибухонебезпечного предмета;
❌пересувати його або брати до рук;
❌
розбирати, кидати, бити по ньому;
❌
розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
❌
приносити вибухонебезпечний предмет додому.

 

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників

 (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)!










 

 

День космонавтики – свято, присвячене першому польотові людини в космос. 7 квітня 2011 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, згідно з якою 12 квітня стало Міжнародним днем польоту людини в космос. 12 квiтня 1961 року під керівництвом Сергія Павловича Корольова відбувся перший в iсторiї політ людини в космос. Корабель Юрiя Гагарiна зробив один виток навколо планети й успiшно повернувся на Землю.

Перший космонавт незалежної України ‒ Леонід Костянтинович Каденюк. Народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області.

1967 року після закінчення середньої школи зі срібною медаллю вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків (ЧВВАУЛ).

Протягом 1977-1979 років Каденюк після курсу підготовки став кваліфікованим космонавтом-випробувачем. Він освоїв низку космічних кораблів, зокрема /Буран/ і «Союз-ТМ», а також американський «Шатл».

Леонід Каденюк опанував понад 50 типів і модифікацій літальних апаратів, здебільшого винищувачів. У межах підготовки до космічної місії спеціалізувався на здійсненні експериментів на борту космічних апаратів з таких наук, як геологія, астрономія, біологія, медицина.

Підготовка до польоту в космос у Леоніда Костянтиновича розпочалася ще за часів Радянського Союзу, проте здійснити свою мрію вдалося лише за Незалежності України. У 1995 році Каденюк увійшов у групу космонавтів Національного космічного агентства України. Відтоді розпочалася інтенсивна підготовка до польоту.

Леонід Каденюк пройшов підготовку в NASA як спеціаліст з корисного навантаження. Його дублером став Ярослав Пустовий.

19 листопада 1997 року Леонід Каденюк та члени екіпажу (чотири громадянина США й один японець) здійснили політ у космос на транспортному космічному кораблі «Колумбія» місії STS-87.

Невдовзі після космічного польоту Леонід Каденюк отримав звання генерал-майора, а 3 грудня 1999 року президентським Указом він був удостоєний звання Героя України, ставши четвертим кавалером ордена «Золота Зірка» (після Олександра Галуненка, Луки Сушка та Івана Герасимова). Протягом 2002-2006 років Леонід Каденюк був народним депутатом Верховної Ради України IV скликання (від «Народної партії»). Після 2006-го працював у Комісії з питань космічної діяльності та був радником голови Кабміну з питань авіації та космонавтики. Написав п’ять наукових праць







 

 

понеділок, 24 квітня 2023 р.

СВЯТО ПЕРНАТИХ ДРУЗІВ.


Щорічно, 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, 🕊який проходить в рамках програми «ЮНЕСКО»  «Людина і біосфера». Міжнародний день птахів був ухвалений з метою привернення  уваги людства до проблем збереження пернатих, яка є актуальною в усіх країнах світу. Для українців повернення птахів символізує прихід весни, а з нею і тепла. За звичаєм, в очікуванні птахів на деревах розвішують шпаківні. Цього дня випікали «жайворонків» з тіста і співали святкові пісні.

Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсильванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято.


19 березня 1902 була підписана Міжнародна конвенція з охоронмптахів корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905- го року . 18 жовтня1950 –го в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на заміну документа 1902 року. В ній крім  « коросних» птахів називалися і птахи « шкідливі», до яких , зокрема потрапили майже всі яструбині.

 З цього часу список пернатих, що зникають поповнюється з сумною постійністю, - на Землі вже зникли понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50 % птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Разом з птахами, які можуть залітати на територію країни  близько 456 видів.