годинник

четвер, 2 березня 2023 р.

Міжнародний день жінок в науці


    11 лютого відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% наукових працівників у світі – жінки. Досі рудиментарні суспільні стереотипи часто заважають дівчатам під час вибору професії, але, на щастя, не всім. А ви знали, що в Україні частка жінок у науці майже вдвічі більша, ніж в середньому у світі?

 

Цікаві факти про жінок у науці:

·         за даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки;

·         в Україні серед науковців – 45% жінок;

·         Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу.

Жінки почали займатися наукою ще з давніх часів, зокрема, Гіпатія Олександрійська (математика, астрономія, механіка) 370-415 рр. була однією з найвидатніших вчених свого часу.

Однак жінки у науці в XXI столітті стикаються з дискримінацією та домаганнями. Жінки в галузях природничих, технічних, інженерних та математичних наук публікують менше наукових праць, отримують менші виплати за свої дослідження і не просуваються кар’єрними сходами так, як чоловіки.

Після народження дитини жінки в науці частіше стикаються з дискримінацією. За довгі проміжки відсутності активної наукової діяльності деякі установи штрафують своїх співробітників, понижуючи їх рейтинг. В одному британському університеті дослідили це питання і виявилося, що 100 % оштрафованих науковців є саме мами з маленькими дітьми.

Незважаючи на перешкоди, жінки від 300-х років нашої ери і до сьогодення своєю працею доводять, що жінка може все!

 



 

Немає коментарів:

Дописати коментар